Сучасні рибальські снасті: воблери і особливості їх вибору

87

Успішність рибного лову залежить не тільки від насиченості водойми рибою і майстерності рибалки, але і від грамотності вибору снастей.

Сучасні рибальські снасті: воблери і особливості їх вибору

Успішність рибного лову залежить не тільки від насиченості водойми рибою і майстерності рибалки, але і від грамотності вибору снастей. Вони пропонуються провідними виробниками в широкому асортименті. Це стосується і вудок, і додаткових пристосувань у вигляді вантажив, гачків, поплавців, шнурів, лісок і штучних приманок – твистеров, мушок, блешень, виброхвостов і, звичайно ж воблерів. Останні заслуговують на окрему увагу.

Що таке воблер і як вибрати його правильно
Воблер являє собою особливий вид штучної приманки, яка характеризується плавучість і здатністю правдоподібно імітувати поведінку особин невеликої риби при пораненнях і захворюваннях. Подивитися моделі і купить воблеры можна на gobio.com.ua.

Загальними критеріями вибору даних пристосувань є:

вага і розмір виробу, що визначають сумісність з певним вудилищем;
ступінь заглиблення, що залежить від особливостей водойми;
колір приманки, який має вплив на видимість у воді.

Вага воблера повинен дозволяти з легкістю закидати спінінг. Розмір приманки доречно підбирати з урахуванням виду риби, на яку ведеться «полювання». Наприклад, для лову щуки потрібні невеликі, що нагадують малюків вироби. Ступінь заглиблення для мілководдя або водойм з рясною рослинністю потрібна незначна – оптимально 15-30 см. Для озер і глибоких річок варто підбирати воблери, здатні занурюватися на глибину від одного метра. Вибір кольору залежить від безлічі факторів – сезону, часу доби, характеристик води.

У широкому асортименті магазину gobio.com.ua представлені різні варіанти приманок, що дозволяє підібрати ідеальний варіант для тих, чи інших умов.

Різновиди сучасних воблеров
Умовно всі види воблерів можна розділити на три групи – плаваючі, потопаючі і нейтральні. Перші використовуються при лові в зоні верхньої товщі води. Вони підходять для мілководдя і для водойм, багатих рослинами.

Тонучі приманки застосовуються при риболовлі на глибині. Негативна плавучість дозволяє використовувати рвану дріт, що сприяє ефективній імітації пораненої рибки. Це провокує хижих особин, що пропливають повз, на атаку.

Воблери, мають нульову плавучість, потрібні для риболовлі проводкою, що відрізняється зиґзаґоподібної хаотичністю, що досягається завдяки кінчика вудилища.

За кольором приманки варіюються від білих до насичених рожевих, червоних, блакитних. Світлі і сріблясті вироби можна використовувати вдень в ясну погоду. Якщо на вулиці похмуро, варто віддати перевагу золотисті або блискучі воблери. Для ефективної лову на глибині потрібно приманка блакитного забарвлення. Мутна вода? Тут не обійтися без яскравих виробів, що мають світяться поверхні.

На сайті fish-fish.com.ua можливо детально ознайомитися з різними варіантами приманок. Крім того, тут можна підібрати інші товари, необхідні для риболовлі.