Suzuki Jimny стане кей-каром

Експозиція Suzuki на Токійському автосалоні 11-13 січня буде включати десять автомобілів, а шоу-стопером повинні стати два концепти на базі позашляховика Suzuki Jimny четвертого покоління – пікап Sierra Pick Up Style і суворий всюдихід Jimny Survive.

За свою піввікову історію Jimny не раз ставав грузовичком: саморобних пікапів в США і Австралії безліч, але в Японії були і серійні зразки. Чи буде вантажопасажирська версія в новій генерації? Навряд чи концепт можна вважати вірною ознакою.

Обидва концепти засновані на модифікації Sierra, яка відповідає глобальній. Адже «просто» Jimny – кей-кар з 660-кубовим турбомотором (64 к.с., 96 Н • м), а тут Survive – треба виживати. Ми чекаємо новий Jimny тільки на початку квітня – з бензиновим атмосферником 1.5 (102 к.с., 130 Н • м), п’ятиступінчастою “механікою”, чотирьохдіапазонним «автоматом» і повним приводом AllGrip Pro AWD.

Однак фон очікування похмурніє. Спочатку Jimny отримав трійку на тестах Euro NCAP, тепер наші колеги з Австралії виявили, що у моделі глючить система автоматичного гальмування. Як повідомляє CarAdvice, при вході в поворот на звивистій гірській дорозі Jimny злякався огорожі і почав гальмувати, мабуть, помилково прийнявши відбійник за автомобіль. Журналісти взяли інший новий Jimny і констатували такий же збій. Тоді вони зняли відео і відправили його японським інженерам. Ті спершу не змогли повторити ситуацію, потім послалися на незвичайні умови експлуатації, але пообіцяли ретельно вивчити проблему.