Suzuki випустить клони моделей Toyota RAV4 и Corolla

Угода, яку Toyota і Suzuki підписали навесні 2018 року, було досить абстрактним. Тепер партнери представили «конкретні деталі співпраці» з восьми пунктів. Мабуть, головна новина в тому, що Toyota дозволила Suzuki клонувати кросовер RAV4 і універсал Corolla Touring Sports для європейського ринку.

Причому випускати двійників з шильдиками Suzuki буде сама Toyota. Мова йде тільки про гібридні версії, оскільки Suzuki дозволено в глобальному масштабі використовувати силові установки THS (Toyota Hybrid System).

Бензоелектричний універсал Corolla Touring Sports, як і хетчбек, буває двох видів: з атмосферником 1.8 (122 к.с.) і
2.0 (180 к.с.). Привід – передній або повний, варіатор безальтернативний. Вигоди Suzuki ясні, а що отримає Toyota? Їй необхідна підтримка на ринках Індії та Африки. Тому седан Suzuki Ciaz компактвен Ertiga, хетч Baleno і паркетник Vitara Brezza трансформуються в моделі Тойоти безпосередньо на заводі Suzuki. А ось двигуни для малолітражок будуть проводитися в Польщі на потужностях Тойоти.

Партнери твердять, що «продовжують чесно та вільно конкурувати один з одним». Суперництво не завадить їм спільно розробити мінівен C-сегменту і з 2022 запустити кросовер Vitara Brezza на конвеєр індійського заводу Toyota Kirloskar Motor.