Система Ford Wrong Way Alert допоможе водію на розв’язках

Компанія Ford представила комплекс Wrong Way Alert, що попереджає водія про виїзд на сторону дороги, призначену для зустрічного руху. На підтвердження важливості цієї проблеми російське відділення Форда привело статистику ГІБДД, згідно з якою в Росії зіткнення на зустрічній є причиною кожної четвертої смерті в ДТП.

Порівняння, наведене Фордом, не цілком коректне – адже найважчі наслідки в основному є підсумком небезпечного обгону, сну за кермом, перевищення швидкості в повороті і тому подібного, коли автомобіль виявляється на зустрічній миттєво.

А Wrong Way Alert «ловить» людину, яка заплулась на розв’язці. Втім, така проблема зустрічається і у нас. Електроніка Форда покладається на камеру, що розпізнає знаки, і реагує на проїзд під «цеглину», видаючи відповідне попередження на приборку. Також враховуються координати машини по GPS і дані карти.

Пристрій Wrong Way Alert спочатку було випробувано на полігоні в Бельгії, а в серії воно дебютувало на новому Фокусі для покупців в Австрії, Німеччині та Швейцарії. Але на одній моделі і обмеженому числі ринків поширення цієї новації явно не зупиниться. Додамо, що над аналогічним комплексом вже працювали фахівці Даймлера і ZF.