Темпи продажу електромобілів у світі приємно дивують, -Bloomberg

Електромобілі поки не можуть похвалитися суттєвими обсягами продажу, проте поточні темпи зростання даного сегменту автоіндустрії однозначно заслуговують на повагу. За даними видання Bloomberg, на досягнення позначки в 1 млн проданих електромобілів довелося витратити п’ять років, тоді як другий мільйон був проданий всього за 6 місяців.

На даний момент сумарна кількість проданих по всьому світу електромобілів становить 4 млн примірників, на досягнення цього результату знадобилося 7,5 років. Число екологічно чистих автомобілів виглядає досить непогано, проте рівно до тих пір, поки ви не дізнаєтеся результати продажу всіх легкових автомобілів за той же часовий відрізок – 590 млн екземплярів.

З іншого боку, якщо брати до уваги тільки ключові ринки – Китай, Європа, Японія і Північна Америка – то за останні 12 місяців (з червня 2017 по червень 2018 року) на них було продано на 1,15 млн автомобілів більше, ніж роком раніше . При цьому практично половину цього приросту – 565 тисяч (49,096%) склали електричні моделі. Таким чином за зростання продажу автовиробники зобов’язані електромобілям практично так само, як і звичайним ДВС-моделям. Роком раніше цей параметр становив лише 33%, а ще раніше коливався на рівні 5-6%. Очікувано основним драйвером ринку електромобілів виступає Китай, на який припадає більше половини світових продажів електромобілів.