Tesla Model 3 отримає батареї без кобальту

Протягом довгого часу ходили чутки про те, що Tesla прийняла рішення перейти на безкобальтові батареї з виробленої в Китаї Model 3.

Кобальт є цінною сировиною, яке використовується в усьому світі для виробництва батарей електромобілів. Tesla хоче відмовитися від цього і займається дослідженням альтернативних літій-залізо-фосфатних батарей. Про це вже було оголошено на початку року із застереженням, що компанія всього лише розмірковує на цю тему. Тепер, за словами інсайдерів, на цьому тижні можна чекати офіційного підтвердження від американського бренду.

Перехід на батареї LFP планується для Model 3, виробленої в Китаї. Китайський виробник акумуляторів CATL має досвід роботи з акумуляторами LFP і, як повідомляється, збирається розробляти і виробляти їх для Tesla. Проблемою батарей LFP завжди була низька щільність енергії, але тепер, можливо, рішення було знайдено. Дана технологія дала б Tesla ще одну важливу перевагу.

І Tesla, і CATL ще не відповіли на цю і без того досить конкретну новину, але інсайдери, які хочуть зберегти анонімність, заявляють, що новина буде опублікована найближчим часом. Спочатку на новий тип батарей повинен перемкнутися варіант Tesla Model 3 у виконанні Standard Range. Не виключено, що в кінцевому підсумку можуть з’являться і інші версії, а виробництво моделей Tesla з бескобальтовими батареями може початися в інших країнах світу.