Tesla Model Y отримає батарею нової конструкції

Tesla збирається оснастити Model Y, яка зійде з конвеєра в Берліні в 2021 році, батареєю з новою конструкцією, про яку було оголошено в День батареї. На це натякнув Ілон Маск в Twitter, додавши, що це тягне за собою «значні ризики» для виробництва.

Завод Tesla Gigafactory в Берліні в даний час все ще будується, і Model Y повинна бути проведена у другій половині 2021 року. За словами Маска, план полягає в тому, щоб перетворити берлінський завод в свого роду полігон для випробувань моделі Tesla, яка першою вийде на стадію виробництва з новою технологією.

«Берлін буде використовувати “осередок 4680” зі структурними батареями», – сказав генеральний директор в Twitter. За його словами, нова технологія пов’язана «з великими виробничими ризиками», тому заводи у Фремонті і Шанхаї будуть запущені не раніше, ніж через два роки.

У День батареї Tesla показала, якими способами компанія хоче поліпшити акумулятор. Осередки акумулятора збільшуються в розмірі, і акумулятор стає невід’ємною частиною автомобіля. Також буде змінено використання матеріалів в батареї. В кінцевому підсумку сукупна оптимізація повинна привести до збільшення пробігу на 54% і зниження витрат на кВт-год на 56%.

«Якщо Tesla вдасться зробити структурні батареї з 4680 елементами вже в наступному році, я відчуваю, що їх лідерство ще більше зросте. Вони прискорять розвиток світової індустрії електромобілів на кілька років», – вважає Ауке Хекстра, експерт в області електротранспорту.