Tesla навчиться попереджати власників про залишених в салоні дітей

Tesla має намір впровадити в свої електромобілі ще одну електронну систему. Вона буде попереджати власника про те, що в салоні залишилася дитина.

На жаль, трагічні випадки, коли гинуть маленькі діти, залишені в розпеченій на сонці машині, аж ніяк не поодинокі. Тільки в 2019 році зафіксовано понад 50 смертей. Можна скільки завгодно закликати батьків уважніше ставитися до своїх чад, однак повністю викорінити проблему поки не вдається.

Tesla планує використовувати набір датчиків, які зможуть визначати рух. Більш того, вони отримають можливість «бачити» крізь деякі матеріали. Завдяки цьому навіть залишена під ковдрою дитина буде виявлена системою.

Деякі виробники вже почали встановлювати подібні системи. Наприклад, General Motors в 2016-му впровадила функцію під назвою Rear Seat Reminder на кросовер GMC Acadia, а потім запропонувала і для інших моделей. Nissan встановлює Rear Door Alert в Pathfinder з 2017 року. Hyundai продає в США великі «паркетники» Santa Fe і Palisade з системою Rear Occupant Alert починаючи з 2018-го. Але їх системи засновані на більш простій технології: вони аналізують вагу, що знаходиться на сидінні. Тому можливі помилкові спрацьовування, наприклад, від пакета з продуктами.

У доступному для огляду майбутньому подібні системи стануть обов’язковими для нових автомобілів. Ця ініціатива вже обговорюється в США і Європі. З 2022 року асоціація Euro NCAP збирається перевіряти наявність такої функції, яка змогла б визначити наявність забутої в салоні дитини і попередити батьків і/або екстрені служби.