Tesla починає розсилати оновлення, що активує повний автопілот – без участі водія

Повнофункціональний автопілот буде доступний тільки обмеженій кількості досвідчених водіїв автомобілів Tesla.

Ілон Маск оголосив про запуск бета-тестування Tesla Full Self-Driving (FSD) – системи повного автопілотування для автомобілів Tesla. Відповідне оновлення буде доступно деяким власникам електромобілів вже сьогодні, 21 жовтня. У бета-версії автопілота внесені поліпшення і перероблена система активної допомоги водієві. Маск схарактеризував прийдешнє оновлення як досить серйозні і глибокі зміни, що тільки посилило ажіотаж.

Попри те, що глава Tesla підтвердив запуск бета-версії повного автопілота для обмеженого числа водіїв, він висловив обережність з приводу очікувань спільноти власників електромобілів. Маск заявив, що оновлення буде розгортатися надзвичайно повільно і обережно, щоб забезпечити максимальну безпеку. Це говорить про те, що компанія дотримується консервативного підходу щодо випуску своїх функцій безпілотного водіння.

Раніше в цьому місяці Ілон Маск надав громадськості деяку інформацію про бета-версії FSD. Він розповів, що нова версія автопілота зможе функціонувати без втручання водія і ствердно відповів на питання про те, чи дозволить поточне оновлення автопілота керувати автомобілем і викликати його через кордон штату.

Tesla спочатку планувала випустити повну версію автопілота в кінці 2019 року, але цього не сталося. Тепер Маск сповнений рішучості представити оновлення FSD. Найближчим часом очікується більше інформації про повний автопілот Tesla, коли він стане доступним деяким водіям. Раніше Маск повідомив про те, що процес створення нового автопілота йде добре, це докорінно поліпшило технологію 3D-маркування, яка необхідна для оптимальної роботи автономного водіння.

Якщо бета-тестування FSD пройде успішно, Ілон Маск, можливо, нарешті представить публіці повнофункціональний автопілот Tesla до кінця року. У такому випадку його компанія зможе наблизитися до Waymo і Cruise, які активно йдуть до автономності 5-го рівня, тобто до повного автоматичного водіння без втручання водія.