Tesla Roadster 2.5 виграв гонку на витривалість

Дещо несподіваним результатом закінчилася гонка на витривалість серед електрокарів «24 години Ошерслебен» (24 Hours of Oschersleben), вперше проведена в рамках чемпіонату ecoGP. На кільце Ошерслебен (3,667 км, земля Саксонія-Ангальт, Німеччина) вийшло тридцять машин марок Tesla, Renault, Hyundai, KIA, Smart, Nissan, Opel і BMW, причому разом з потужними Теслами S ганялися і крихти Zoe, і Смарт Fortwo. Шанс на перемогу був у всіх, адже важливо було показати не найкращий час кола, а найбільше число кіл, пройдене за 24 години. Переможцем виявився апарат Tesla Roadster 2.5, що пройшов кільце за добу 495 раз, передає видання e-racing365.com.

Командам потрібно було вирішити нелегку математичну задачку: краще їхати «газ в підлогу», але частіше стояти на зарядці, або трохи повільніше, але рідше з’являтися в боксах, розряджати батарею майже повністю і потім чекати, або робити коротші «дозаправки», але рано …

Сама по собі висока швидкість не могла гарантувати перемогу, оскільки в гоночному режимі і витрата енергії у машини вище, і заїжджати на зарядку довелося б частіше. Тому найкращий результат повинен бути у електрокара з оптимальним балансом між швидкістю (мотор і шасі), споживанням електрики на сотню, ємністю батареї і часом її зарядки. Тут-то і виявилося, що це Tesla Roadster. Але ж кожен параметр окремо у нього далеко не рекордний.

Модель Tesla Roadster першого покоління версії 2.5 мала 292-сильний електромотор з двома модифікаціями по крутний момент (370 і 400 Н • м, розгін до 60 миль / год за 3,9 і 3,7 с). Батарея ємністю 53 кВт • год дозволяла пробігати 393 км в циклі EPA. У 2014-му компанія анонсувала модифікацію 3.0 з акумулятором на 70 кВт • ч, але серійно вона не випускалася. Зрозуміло, в перемозі «древньої» Тесли чималу роль зіграли не її електричні характеристики, а чудова в плані керованості основа: модель створювалася на базі Lotus Elise. Додамо, що гонка «24 години Ошерслебен» повториться в 2019 році. Сподіваємося, що вона приверне увагу компанії Porsche, з її 600-сильним Тайканом. Особливо цікавим виявиться виступ Porsche, якщо в боксах буде змонтована ультрашвидкісна зарядна станція. Може бути, до того моменту в розпорядженні однієї з команд виявиться і Tesla Roadster другого покоління.