Tesla Roadster записали в космічне сміття

Запущений в космос 7 лютого 2018 року електромобіль Tesla Roadster визнали космічним сміттям. Машина увійшла до Загального каталогу штучних космічних об’єктів (General Catalog of Artificial Space Objects або GCAT). Він включає повний перелік всіх створених людиною об’єктів, що знаходяться в космосі. Список склав астроном Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики Джонатан Макдауелл.

Британець був зачарований програмою «Аполлон», яка доставила першу людину на Місяць кілька десятиліть тому.

Макдауелл почав відстежувати запуски ракет ще в дитинстві. «Мені, коли я ріс в Англії, було важко отримувати подробиці про космос, тому що там ЗМІ не цікавилися ним так, як в Америці, тому я злегка нав’язливо почав складати список запусків ракет. Багато дітей в той час це робили, але я просто пішов далі і дотримувався цього протягом 40 років. Тепер у мене найповніший список», – сказав астроном.

Список містить близько 2000 активних супутників, а також безліч інших речей, включаючи списані супутники, частини зламаного обладнання і все, що було втрачене астронавтами. Є навіть камера Hasselblad. В цілому до переліку увійшли 57424 об’єкти.

Що стосується Tesla Roadster, то до поточного моменту вона знаходиться приблизно в 89,6 млн кілометрів від Землі. Швидкість електромобіля складає близько 14,5 км в секунду.

Запуск Roadster в 2018 році був покликаний продемонструвати можливість ракети-носія Falcon Heavy виводити корисне навантаження на земну орбіту.