Tesla випустить «народний електромобіль» за $25 тисяч

Американська Tesla націлена випустити до 2023 року недорогий, але якісний «народний електромобіль» – в США він буде коштувати $25000. Для виходу такої моделі розробляється поліпшена технологія виробництва батарей — вона дозволить значно знизити їх собівартість, про це на минулій у вівторок щорічній звітній презентації перед акціонерами Battery Day заявив виконавчий директор Tesla Ілон Маск.

Tesla зараз працює над модернізацією технології акумуляторних осередків. Мета — зробити батареї простішими у виробництві і одночасно значно підвищити їх ефективність щодо нинішнього зразка. Очікується, що потужність збільшиться в шість разів, ємність — в п’ять разів, запас ходу електромобіля — на 16%. Маск каже, що мріяв про створення доступного масового електромобіля з моменту заснування компанії.

При цьому «народний електромобіль» Tesla буде оснащуватися системою автопілота четвертого рівня — це повністю автоматичне керування, яке не потребує постійної уваги водія.

Зараз найдоступнішим електромобілем Tesla є седан Model 3 – в США він коштує від $31690 за вирахуванням держсубсидії на покупку електромобіля в розмірі $6300