Tesla вирубає ліс заради нового заводу

Дивні новини приходять з Німеччини. Регіональний суд Бранденбурга дозволив компанії Tesla вирубати ліс, за який боролися місцеві екологи. Замість дерев з’явиться перший завод американського виробника електрокарів у Європі.

Треба зазначити, що компанія Ілона Маска має дозвіл на додаткову вирубку 83 гектарів лісу для будівництва складських приміщень та прокладання каналізаційних комунікацій для заводу поблизу Берліна. Проти цього виступили екологи з «Союзу охорони природи та біорізноманіття» (NABU) і «Зеленої ліги», які спробували оскаржити вирубку через адміністративний суд Франкфурта-на-Одері.

Екологи запевняють, що знищення дерев призведе до ліквідації популяцій змій-мідянок і прудких ящірок. У Tesla на це відповіли, що перед початком робіт виловили та переселили всіх тварин, однак екологи визнали це неможливим.

Регіональний суд Бранденбурга видав постанову, що основна маса мідянок і прудких ящірок проживає за межами будмайданчика Tesla. На думку інстанції, компанія прийняла достатніх заходів для того, щоб не нашкодити тваринам. Нагадаємо, що Tesla планує запустити завод вже до середини 2021 року.

Раніше місцеві жителі вже намагалися зупинити вирубку лісу, а також висловлювали побоювання з приводу скорочення водних ресурсів і забруднень через підприємства. Крім того, американський виробник вступив в конфлікт з місцевими профспілками, відмовившись підписувати колективний договір про зарплату, що є стандартним для ФРН. Документ регулює умови найму членів профспілок.

ДЖЕРЕЛОkurs.com.ua