Тонкощі експлуатації: чому влітку обов’язково треба мити радіатор

Влітку сервісні консультанти активно «впарюють» своїм клієнтам таку послугу, як промивка радіатора двигуна. Але багато автовласників від неї відмовляються, оскільки не бачать сенсу не тільки переплачувати за зайву роботу, але і чистити систему охолодження взагалі. Однак мало хто з них замислюється про плачевні наслідки, які можуть виникнути через легковажне ставлення до такого важливого вузла.

Мити час від часу радіатор вкрай необхідно, тому що його стільники мають неприємну властивість забиватися, знижуючи ефективність, а отже і підвищуючи ризики перегрівання мотору. В отворах в процесі експлуатації осідає пил, антиожеледні реагенти, комахи, тополиний пух і інше сміття. Але чи справді потрібно проводити цю процедуру кожні півроку, як рекомендують дилери? Але ж ні, на думку незалежних експертів, радіатор перестає справлятися зі своїми обов’язками через налиплий бруд тільки через п’ять-сім років.

Терміни залежать, головним чином, від умов, при яких експлуатують машину. Якщо авто возить свого господаря переважно на невеликі відстані по місту, стільники можна промивати рідше. При регулярних поїздках по трасах – відповідно, частіше. Ясно одне – нехтувати цією процедурою не варто.