Toyota і Mazda побудують спільний завод в США

Виробничий майданчик в Хантсвіллі, штат Алабама, обійдеться в $ 1,6 млрд, створить 4000 робітників місць і з 2021-го зможе випускати 300 000 автомобілів в рік.

Експлуатувати завод буде спільне підприємство MTMUS (Mazda Toyota Manufacturing, U.S.A., Inc.), про створення якого партнери домовилися в серпні. Заодно альянс пожертвував $ 750 000 на підтримку освітніх програм в Алабамі, тобто вклався в підготовку ймовірних майбутніх співробітників.

«Серед іншого я дізналася, що Mazda і Toyota піклуються про спільноти, в яких ведуть бізнес, адже в кінці кінців це і їхній будинок. Нам пощастило, що Toyota і Mazda прийшли до Алабами », – заявила губернатор штату Кей Айві. Символічний фундамент заклав робот. Ясності немає в трьох питаннях. По-перше, який саме кросовер будуть збирати в Алабамі Mazda. Не виключено, вона воскресить модель CX-7 або навіть створить CX-6. По-друге, невідомо, в яких пропорціях Toyota і Mazda поділять обсяг в 300 000 «щорічних» машин. Нарешті, сторони не коментують, як позначиться на перспективах заводу торгова війна між США і Китаєм. Не схоже, що вона буде на руку партнерам.