Toyota представила нову екологічну вантажівку Project Portal 2.0

Японська корпорація Toyota представила поліпшену версію вантажного автомобіля з силовою установкою на водневих паливних елементах: машина створена за проектом Project Portal 2.0. Нагадаємо, що оригінальна модель вантажівки Project Portal дебютувала в минулому році.

В кінці 2017 го ці фури почали перевозити вантажі в Сполучених Штатах. Як і перша версія, вантажівка Project Portal 2.0 використовує силову платформу, спочатку спроектовану для водневого легкового автомобіля Mirai. Такі транспортні засоби не забруднюють навколишнє середовище: єдиний продукт, що виділяється під час роботи силового агрегату на паливних елементах, – чиста вода.

Показники потужності й крутного моменту Project Portal 2.0 успадковані від оригінальної версії – 670 кінських сил і 1800 Нм. При цьому завдяки різним поліпшенням істотно зріс запас ходу – з 320 км до приблизно 500 км на одній заправці. Крім того, в кабіні з’явилося спальне місце, що забезпечує можливість далеких перевезень.

Очікується, що фури Project Portal 2.0 почнуть транспортувати вантажі вже восени нинішнього року. Додамо, що Toyota покладає великі надії на водневий транспорт. У 2017 році на Всесвітньому економічному форумі в Давосі корпорація виступила з ініціативою створення всесвітньої «Водневого ради» (Hydrogen Council). Цю ініціативу підтримали найбільші автовиробники і енергетичні компанії. Нова міжнародна організація ставить перед собою завдання розвитку автомобілів на паливних елементах, супутньої інфраструктури та альтернативної енергетики в цілому.