Toyota випустила великий водневий тягач

У Нью-Йорку, в рамкам заходу “Проект Портал”, компанія Toyota представила свій новий експериментальний тягач з водневим приводом.

В рамках показу були представлені вантажівки Toyota і Kenworth, покликані показати, що вони можуть працювати на водневому приводі. У нових примірниках розробники постаралися усунути всі недоробки, виявлені в попередниках, а також додати в оснащення нові сучасні технології.

Відомо, що авто отримало універсальну платформу Kenworth T680, поліпшені характеристики, а на одній порції водню така вантажівка здатна подолати близько 480 кілометрів. Подробиці компанії не розголошують, тільки підкреслюючи, що нова модель здатна здивувати автолюбителів.

За задумом інженерів Toyota, заявленого кілометражу повинно вистачити, щоб покрити стандартні потреби в перевезеннях, так як в середньому вантажні автомобілі долають за один день в два рази меншу відстань. Proect Portal дозволить творцям побудувати 10 екземплярів екологічно чистих вантажних машин, які згодом випробують на трасах США. Чотири з них будуть застосовані для обслуговування логістичного підрозділу Toyota в США.

Чи виправдаються заяви розробників компанії Toyota, буде відомо пізніше, проте експерти вважають, що гігант планує в майбутньому зайняти позиції лідера на ринку продажу екологічних вантажівок.