Третина всіх проданих авто в Норвегії є електричними

Норвегія продовжує залишатися на передньому краю просування електричного транспорту, так як майже третину нових проданих автомобілів в країні в 2018 році були повністю електричними.

У порівнянні з 2017 роком частка продажів електромобілів в Норвегії зросла до 31,2%, а в 2013 році цей показник і зовсім становив лише 5,5% від загального числа проданих машин. Якщо ж додати до цього рейтингу заряджаються гібридні транспортні засоби, то частка електрифікованих автомобілів на ринку в 2018 році склала майже половину – 49,1%.

У підсумку в 2018 році в Норвегії знайшли своїх покупців більш 46 тисяч електромобілів – це на 40% більше, ніж в 2017-му, тоді як продажі дизельних впали на 28%, бензин – 17%, а гібридних – на 20%. Найпопулярнішою машиною в Норвегії в 2018 році став Nissan Leaf другого покоління. На другому місці в рейтингу продажів йде американська Tesla, яка незабаром може потіснити японського конкурента, так як в 2019 році в Норвегії офіційно почнуть продавати найдешевшу Model 3. Також в наступному році на ринок вийде Audi e-tron – на дві останні моделі вже є близько 30 тисяч попередніх замовлень.

Рекордні продажі електромобілів в 2018 році пояснюються ще й тим, що Норвегія до 2025 року хоче припинити продажі автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння заради боротьби із забрудненням навколишнього середовища. У підсумку уряд стимулює жителів країни звертати свій погляд на екологічно чистий транспорт, який звільнений від більшості податків і плати за парковку.