Турки успішно випробували свій перший «літаючий автомобіль»

Він зможе літати на висоті до 2 км зі швидкістю до 100 км/год.

Турецька компанія Baykar Defense заявила про успішне проведення перших льотних випробувань «літаючого автомобіля» Cezeri, як його вважають за краще називати самі розробники. Хоча зовні пристрій більше схоже на великий дрон.

У заяві виробника Baykar Defense йдеться, що Cezeri, спроектований і виготовлений турецькими інженерами, піднявся на висоту 10 метрів в ході льотних випробувань прототипу масою 230 кг.

Найближчим часом ми плануємо створити досконаліші прототипи і будемо виконувати польоти з людиною на борту, – Сельчук Байрактар (Selcuk Bayraktar), головний технічний директор

У перспективі літаючий автомобіль Cezeri зможе підніматися на висоту до двох тисяч метрів, розвиваючи при цьому швидкість до 100 кілометрів на годину. Однак самі розробники розуміють, що до виходу цього пристрою на ринок пройде ще багато часу.

Сельчук Байрактар стверджує, що Cezeri потрібно ще 10-15 років, щоб досягти стадії комерціалізації. У вересні минулого року Cezeri був показаний на Teknofest, турецькій виставці технологій та аерокосмічної промисловості в Стамбулі.

Автомобіль названо на честь Ісмаїла аль-Джазарі (Ismail al-Jazari), відомого мусульманського інженера і ерудита XII століття. Baykar, заснована в 1984 році, виробляє військові та цивільні дрони, системи управління, тренажери і системи авіоніки.