У гамму Toyota повернулася модель Starlet

У гамі Toyota після 20-річної відсутності знову з’явилася модель Starlet. Під цим ім’ям в 47 країнах Африки з 1 вересня почали продавати п’ятидверний хетчбек класу B по європейській класифікації.

Що це за автомобіль? Це перейменована версія моделі Glanza , яка, в свою чергу, є «бейдж-інжиніринговою» копією Suzuki Baleno четвертого покоління, що випускається в Індії з 2015 року. Всі три однокореневих сімейства виробляються на заводі Maruti Suzuki в місті Манесар на півночі Індії. Відроджений Starlet – це черговий плід глобального співробітництва Toyota і Suzuki, які домовилися про перехресне бейдж-інжинірингу навесні 2018 року.

Starlet відрізняється від хетчбека Glanza тільки здешевленою під Африку специфікацією. Довжина, ширина і висота автомобіля складають 3995, 1745 і 1470 мм відповідно. Салон вміщає до п’яти дорослих. Модель буде пропонуватися тільки з 1,4-літровим бензиновим двигуном потужністю 68 к.с. і обертовим моментом 130 Нм. Але споживачі зможуть вибрати коробку передач – або 5-ступеневу “механіку”, або 4-діапазонний «автомат».

Збутом моделі в Африці стане займатися Toyota Tsusho – дочірня торгова компанія Toyota Motor. Найближчим часом вона планує посилити свою присутність на континенті через розширення продуктової лінійки за рахунок нових малолітражок, позашляховиків і седанів. Очевидно, не обійдеться без подальшого «позичання» моделей з гами Suzuki.

Нагадаємо, що Starlet – це історичне ім’я для Тойоти. Під ним з 1973 по 1999 рік випускалися п’ять поколінь малолітражок, які продавалися в Японії, Європі та Австралії.