У Каліфорнії заборонять продаж нових авто з бензиновими двигунами

Через 15 років у Каліфорнії не будуть продаватися автомобілі з ДВЗ. Губернатор штату Гевін Ньюсом видав розпорядження, яке вимагає, щоб всі нові пасажирські автомобілі, що продаються в регіоні, до 2035 року не мали викидів.

Розпорядження губернатора Каліфорнії означає, що автовиробники більше не зможуть продавати нові автомобілі з бензиновими і дизельними двигунами в Каліфорнії. Крім того, наказ не робить винятків для гібридних екологічно чистих автомобілів.

Це радикальний крок, і Каліфорнійській раді з повітряних ресурсів зараз доручено розробити нормативні акти, щоб гарантувати, що всі нові легкові і вантажні автомобілі, що продаються в штаті, матимуть нульові викиди до 2035 року. Аналогічні правила, які набудуть чинності до 2045 року там, «де це можливо», CARB розробить для середніх і важких вантажівок.

Адміністрація губернатора заявила, що транспортний сектор «відповідає за більш ніж половину всього вуглецевого забруднення Каліфорнії, 80% забруднення, що утворює дим, і 95% токсичних викидів дизельного палива — і все це в той час як деякі з громад в басейні Лос-Анджелеса і Центральної долини бачать найбрудніше і найтоксичніше повітря в країні». Далі вони заявили, що перехід на електромобілі «призведе до більш ніж 35-процентного скорочення викидів парникових газів і 80-відсоткового зниження викидів оксидів азоту від автомобілів по всьому штату».

Хоча електромобілі дорожчі за своїх бензинових побратимів, Ньюсом сказав, що на той час, коли правила наберуть чинності, «автомобілі з нульовим рівнем викидів майже напевно будуть дешевші і кращі, ніж традиційні автомобілі, що працюють на викопному паливі». Хочеться вірити, що це виявиться правдою, оскільки компанії працюють над зниженням витрат на акумулятори та конкурентоспроможністю електромобілів з моделями з бензиновим двигуном.

Правила будуть застосовуватися тільки до продажів нових автомобілів, і адміністрація губернатора чітко заявила, що «виконавчий наказ не завадить каліфорнійцям мати автомобілі з бензиновим двигуном або продавати їх на ринку старих автомобілів». Каліфорнія — один з найбільших ринків нових автомобілів в Сполучених Штатах, і перехід до електромобілів, ймовірно, торкнеться й інших штатів та вплине на автовиробників, оскільки підштовхне їх до випуску лінійки авто з нульовим рівнем викидів.