У Великобританії представили гібридний Ford Fiesta

Американська компанія відмовилася від дизельних модифікацій хетчбека, випустивши версію моделі з гібридною силовою установкою.

Компанія Ford виключила дизельні варіанти Fiesta з прайс-листів, оскільки продажі автомобілів, що працюють на даному виді палива впали до найнижчого рівня за десятиліття.

Представник бренду підтвердив, що раніше популярний суперміні був доступний з двома 1,5-літровими чотирициліндровими двигунами TDCi потужністю 84 і 118 к.с. Однак обидва були зняті з продажу, а замість них компанія випустила Fiesta MHEV з «м’яким» гібридом на базі 1,0-літрового бензинового двигуна Ecoboost з турбонаддувом.

При запуску нинішнього Fiesta восьмого покоління в 2017 році Ford передбачив, що на дизельні варіанти припадатиме близько 9% обсягу продажів Fiesta в Великобританії. У британському підрозділі Ford підтвердили, що обсяги дійсно «дуже, дуже низькі» і неухильно знижуються відповідно до ринкових тенденцій.

Продажі дизельних автомобілів в цілому в Європі за останні пів десятиліття знижуються. Провину за це поклали на скандал з Volkswagen Group і наступні зрушення в суспільній і урядовій думці з приводу палива. У порівнянні з 50% часткою ринку в 2014 році на автомобілі, що працюють на дизельному паливі, довелося всього 18,4% продажів у вересні 2020 року, оскільки гібриди і електромобілі набирають популярність.