У Великобританії випробують повністю безпілотний Ford Mondeo

Вони курсуватимуть по виділеному маршрутом протягом шести місяців. Такі ж випробування пройдуть в ще двох містах Великобританії.

Для першого тестування з серії випробувань в рамках проекту Endeavour, які відбудуться найближчим часом і триватимуть до осені 2021 року на дороги в Оксфорді вийдуть шість безпілотних (4 рівень автономності) автомобілів Ford Mondeo. Вони курсуватимуть по одному і тому ж маршруту протяжністю майже 15 км кілька разів на день протягом наступних шести місяців.

Безпілотники будуть виходити на маршрут в різний час дня і ночі, щоб показати свої можливості в різних умовах вуличного трафіку. Крім Оксфорда, такі ж випробування за двома маршрутами заплановані в Лондоні і ще одному великому місті. Метою проекту є демонстрація автономного водіння в міських умовах, розробка моделей взаємодії з місцевою владою і громадами, щоб прискорити підготовку до майбутнього запуску послуг безпілотних транспортних засобів.

Проект Endeavour, який стартував у вересні 2019 року, являє собою консорціум, куди входять компанія-розробник програмного забезпечення Oxbotica, технологічна компанія DG Cities, британський стартап Immense, який розробив технологію моделювання транспорту, і їх партнери. Проект є частиною державного фонду інтелектуальної мобільності в розмірі 100 млн фунтів стерлінгів.