В Австралії влада вимагає заміни подушок безпеки

Жителям Південної Австралії, що володіють машинами з надувними подушками Takata «типу А», з 1 листопада заборонять експлуатацію автомобілів. Так влада намагається змусити автомобілістів поміняти дефектні подушки безпеки.

Дефектні подушки безпеки при спрацьовуванні можуть нанести тяжкі травми водієві і пасажирові. Встановлений всередині піропатрон вибухає сильніше, ніж передбачено конструкцією. Через це сталеві фрагменти корпусу розлітаються, немов шрапнель. Існує кілька видів дефектних подушок, з них «тип А» найбільш небезпечний.

Керівник австралійської Федеральної палати автомобільної промисловості (FCAI) Тоні Вебер розповів журналістам, що з цими подушками ризик вибуху при спрацьовуванні може досягати 50 відсотків.

За даними сервісу IsMyAirbagSafe.com.au, запущеному цього року, в Австралії все ще є безліч машин з подушками «типу А» – в регістрі значиться 19,5 тисяч дефектних подушок (з них 679 на території Південної Австралії). Не всі машини зі списку, як і раніше експлуатуються, але і цього чимало. Більшість власників машин зі списку неодноразово сповіщали дилерів. Тепер їх ще раз сповістять чиновники південноавстралійського автомобільного реєстру, давши їм 30 днів, щоб надати документи про переробку. Власники таких машин мають право на безкоштовну заміну подушок безпеки у дилера – і якщо це ще не зроблено, їм необхідно якомога швидше звернутися до дилерів.