В Детройті показали найпотужніший Shelby GT500

На автошоу в Детройті показали Shelby GT500 – найпотужнішу версію Ford Mustang, яку ще допускають на звичайні вулиці. Ймовірно, це один з останніх ковтків свіжого повітря для фанатів автомобілів з ДВС. 5,2-літровий двигун V8 видає 700 к. с. вже з заводу і ясно стане однією з улюблених іграшок тюнерів.

У Ford говорять, що ніколи не робили настільки швидких автомобілів. До 100 км / год автомобіль розганяється за три з невеликим секунди. Новинка увібрала все найкраще з автомобілів серії GT і гоночних версій Mustang GT4, наприклад, коробку передач з подвійним зчепленням і сім’ю швидкостями Tremec. Вона перемикає з затримкою менше 100 мілісекунд.

Це безумовно не сімейний автомобіль – щоб знизити масу, задні сидіння прибрали зовсім. Але «неспортивні» опції все ж потрапили в салон. GT500 отримає якісну аудіо і медіасистеми, регульовані сидіння із замші та інші підвищують комфорт особливості, пише Business Insider.

На презентації виконавчий віце-президент Ford Джим Фарлі сказав, що один з батьків засновників високопродуктивної лінійки Ford, автогонщик і конструктор Керролл Шелбі, який помер в 2012, напевно би пишався цією моделлю. Новий Mustang повинен скласти конкуренцію Chevy Camaro ZL1 і Dodge Challenger Hellcat – ці автомобілі пропонують приблизно такі ж характеристики. Автовиробники все менше місця в своєму майбутньому залишають під автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння.

Ford серед багатьох вибрав собі електричне майбутнє, так що цей Mustang може стати одним з останніх класичних американських масліт-карів. При цьому неофіційно цей спорткар вже електрифікують. Займається цим британська компанія Charge разом з виробником електровантажівок Arrival і Michlein. Але радикальній модернізації піддаються не нові версії, а класичні 1960-х років. Сама ж компанія Ford раніше анонсувала електрокроссовер, який своїми рисами відсилає до Mustang.

Компанія показав його інтригуючий, але не дуже інформативний тизер. Для нього автовиробник пообіцяв потужний двигун і запас ходу в районі 500 км. Старт продажів запланований після 2020 року. На тому ж автошоу Ford показала і потужну версію позашляховика Explorer. Автомобіль з маркуванням ST отримав двигун на 400 к. с. і 560 Нм крутного моменту.