В Дубаї скоро можна буде побачити літаючих копів

Каліфорнійський стартап Hoversurf передав поліції Дубая перший серійний зразок Ховербайк S3 і почав навчати співробітників керувати ним.

В експлуатацію апарати з функцією вертикального зльоту і посадки введуть в 2020 році. Їх використовуватимуть загони швидкого реагування для доступу до важкодоступних районах міста. Видання CNN повідомляє, що в даний час Hoversurf тренує дві групи поліцейських.

Ідеальний кандидат в пілоти Ховербайк повинен вміти управляти і мотоциклом, і дроном. Найближчим місяцем-двома керівництво поліції прийме рішення про розширення парку літальних апаратів.

Йдеться про будівництво додаткових 30 або 40 примірників S3. CNN також цитує головного редактора журналу Aerospace Тіма Робінсона, який вважає можливості Ховербайк «вельми обмеженими», і особливо для експлуатації службами правопорядку. Все впирається в існуючі батарейні технології, які поки не дозволяють збільшити тривалість польоту.

Робота над новими типами силових установок уже ведеться і Hoversurf обіцяє оснастити ними майбутні моделі Ховербайк. Літаючий електромотоцикл для поліції Hoversurf показав на виставці GITEX в 2017 році. Ховербайк оснащений батареєю ємністю 12,3 кіловат-години і здатний працювати в режимі дрона до 40 хвилин без підзарядки. З пілотом S3 може перебувати в повітрі до 25 хвилин.

Крім експериментальних Ховербайків, поліція Дубая використовує для патрулювання вулиць екзотичні спорт- і суперкари. Серед них: Aston Martin One-77, Bugatti Veyron, Ferrari LaFerrari і Porsche 918. А у служб правопорядку Абу-Дабі є навіть Lykan HyperSport, ціна якого становить 3,4 мільйона доларів.