В Ford надрукували на принтері найбільшу в світі запчастину. Відео

Фордівці презентували «найбільшу в історії автомобілебудування деталь на працюючому автомобілі, виготовлену з металу методом 3D-друку». Це виявився алюмінієвий впускний колектор на новий пікап Hoonitruck зірки «джімхани» Кена Блоку.

За основу для цієї машини узятий пікап Ford F-150 1977 року випуску, яким інженери вживили бітурбомотор EcoBoost V6 3.5 від суперкара Ford GT останнього покоління, причому форсований більш ніж до 900 «конячок». Кен Блок знайомий з пікапами не з чуток і дуже давно, так що вибір для чергової «джімхани» пікапа по-своєму логічний. Нестандартний впускний колектор, необхідний для подачі повітря від турбокомпресорів в циліндри, став важливим елементом задуму. Саме тривимірний друк дозволила створити конструкцію з ажурною, сітчастою структурою, необхідною для зниження ваги.

Дивовижна робота була виконана за сприяння фахівців Інституту цифрових адитивних методів виробництва Рейнсько-Вестфальського технічного університету Ахена. Вона зажадала чималих комп’ютерних обчислень для оптимізації структури колектора. Сам він був «вирощений» шар за шаром в 3D-принтері за п’ять днів. Дана деталь стала однією з найважливіших при перекроювання надувної «шістки». І якщо згадані в ролику нижче 914 «коней» виміряні «американської» лінійкою, то це означає 926 метричних кінських сил, ну а момент зазначений ясно – 702 фунта на фут, що дорівнює майже 952 Н • м. Для порівняння, на Форді GT мотор видає 655 к.с. і 750 Н • м. А ось і десята «джімхана» Блоку, видовище, заради якого довелося піти на такі хитрощі.

Спочатку були показані автомобілі, що застосовувалися в попередніх заїздах гонщика, і фрагменти минулих шоу. Що витворяє Кен з пікапом, можна побачити з 12:46. Даний проект привернув сили відділення Ford Performance в США і європейського крила Форда, плюс уже згаданого німецького інституту адитивних методів.