В GM прокоментували китайський клон Corvette C1

У вересні на автосалоні в Пекіні китайський стартап Songsan Motors представив модель SS Dolphin, яка копіює стиль легендарного Chevrolet Corvette C1 зразка 1958 року. Тепер в General Motors прокоментували створення нелегальної репліки.

Західні автовиробники, як правило, уважно ставляться до своєї інтелектуальної власності і намагаються засудити авторів незаконних копій. Наприклад, Jaguar Land Rover багато років судився з Landwind за клон Range Rover Evoque. Зрештою компанія виграла цю справу: районний суд Пекіна наказав материнській компанії Landwind припинити виробництво і продаж, а також виплатити компенсацію.

Однак на цей раз правовласник підійшов до проблеми з філософської точки зору. «Вони не використовують будь-які з наших товарних знаків або логотипів, а дизайн не ідентичний C1», – заявив старший менеджер Chevrolet зі зв’язків з громадськістю Кевін Келлі (Kevin Kelly) у відповідь на запит Carscoops.

Насправді з останньою тезою складно не погодитися. SS Dolphin на 300 мм довший, у нього інші пропорції і форми, а в салоні встановлені великі дисплеї. Водночас складно не помітити, що китайська новинка обігрує саме дизайн класичного Corvette.

SS Dolphin побудований на базі саморобної шасі з каркасно-панельним кузовом, де несуча «клітка» зварена зі сталевих труб, а зовнішні панелі відформовані з композитів. Автомобіль отримав гібридну силову установку (імовірно від BYD): 1,5-літровий турбомотор поєднується з електродвигуном і батареєю на 16 кВт*год. Час розгону становить 4,9 секунди, запас ходу в повністю електричному режимі — близько 100 км.

Клон Корветта планують продавати за ціною 590000 юанів.