В Японії винайшли дешеві антипрокольні шини

Японська компанія Omikenshi створила новий матеріал, який дозволить вдвічі знизити ціну покришок типу run-flat, а також зробить їх більш екологічними. Про інноваційну розробку пише японська газета Nikkei.

Шини run-flat дозволяють проїхати ще кілька десятків кілометрів навіть після серйозного проколу, коли тиску в покришці вже не залишилося. Завдяки цьому можна дістатися до найближчої шиномонтажної майстерні, так що автомобільні компанії навіть не комплектуватимуть машини з такими шинами «запаскою» і навіть «докаткою».

Але у run-flat є і недоліки. Одним з найбільш очевидних є висока ціна. Тепер японська компанія Omikenshi повідомила про те, що вона знайшла альтернативу целюлозного волокна, що застосовується в такій гумі. Целюлозне волокно являє собою текстильні шнури, вплетені в один з шарів покришки. Такий компонент є більш термостійким, ніж шар поліестеру в стандартних шинах. Але і коштує він значно дорожче.

Покришки run-flat повинні витримувати високі температури з тієї причини, що через деформацію, що виникає в результаті руху на спущених колесах, гума сильно нагрівається.

Склад альтернативного недорогого матеріалу не розкривається, він був розроблений спільними зусиллями Університету Синсю і японської компанії Zeon, що спеціалізується на випуску різної хімічної продукції, в тому числі синтетичних каучуків.

За заявою розробників, нове волокно коштує приблизно вдвічі менше, до того ж дозволяє істотно скоротити час виробничого процесу і знизити викиди вуглецю більш ніж на 50% в порівнянні з високоміцною віскозою.

Виконавчий директор Omikenshi Тошіфумі Маеда зазначив, що компанія готова задовольнити попит з боку виробників шин, комерціалізація намічена на 2021 фінансовий рік.