В Європі почали видавати безпроцентні кредити на купівлю не нових електромобілів

У багатьох країнах Євросоюзу діють програми стимулювання продажів електромобілів — прямі субсидії, податкові пільги, різні бонуси на зразок безкоштовних паркувальних місць і так далі. Діють вони тільки при покупці нових машин. Але в Шотландії пішли ще далі і вирішили підтримати покупку і старих електромобілів! Для цього будуть видавати безпроцентні кредити.

За підтримки держави в країні вже пропонувалися безвідсоткові кредити до £35000 на новий електромобіль і до £10000 на електричний мотоцикл або мопед. Тепер же можна скористатися позикою до £20000 при покупці «вживаного» електромобіля.

Урядові субсидії на купівлю нових електромобілів зазвичай вводяться не тільки для допомоги споживачам, але і як підтримка виробників. Однак безвідсотковий кредит на покупку «вживаного» електромобіля — це явно не підтримка виробника, а бажання уряду пересадити якомога більшу кількість споживачів на електромобілі.

До слова, Шотландія планує заборонити продаж нових бензинових і дизельних машин до 2032 року. Правда, сама по собі вона не може цього зробити — таке рішення повинна прийняти Великобританія.

«Глобальне зрушення в бік електромобілів означає, що ціни знижуються з року в рік, але ціна на нові автомобілі для багатьох залишається високою. Ми хочемо спростити перехід людей, надаючи безвідсоткове фінансування старих електрокарів. Ніхто, кому потрібен автомобіль, не повинен залишатися осторонь від переваг, які можуть принести ці сучасні транспортні засоби, як з точки зору експлуатаційних витрат, так і з точки зору екологічної вигоди », – заявив секретар кабінету міністрів Шотландії з питань транспорту, інфраструктури та комунікацій Майкл Метісон.