В Канаді покажуть позашляховик, здатний пережити апокаліпсис

Особливий військовий автомобіль, що отримав назву Senator Armoured Rescue Vehicle буде презентовано на спецвиставці у Вашингтоні з 8-10 жовтня. Броньований позашляховик побудований зусиллями компанії Roshel Defence Solutions на архітектурі Ford Super Duty.

На платформу серійного пікапа була встановлена цільнозварена бронекапсула з високоміцного металу, яка здатна витримати обстріл з гвинтівок НАТО патронами калібром 7,62х51мм, а також підрив кількох осколкових ручних гранат DM51 або протипіхотних мін схожої потужності вибуху.

Приводити в рух 12-місцевий апокаліптичний позашляховик доведеться 330-сильному турбодизелю об’ємом 6,7 літри, що працює в парі з 6-позиційною автоматичною трансмісією. В оснащення повнопривідного Senator ARV входять особливі пасажирські сидіння, що знижують втрату від вибухової хвилі (незважаючи на це, два передніх сидіння представлені звичайними кріслами від пікапа Ford), системи аварійного вентилювання і пожежогасіння салону, камери огляду на 360 градусів з функцією нічного бачення, а також збройова вежа на даху.

Глава компанії Roshel Defence Solutions Роман Шиманов заявив, що даний позашляховик буде використовуватися військами спеціального призначення. Також не виключається можливість поставок полегшеної версії броньованого кросовера приватним особам. Ціна військового автомобіля на даний момент не оголошена.