В Мінінфраструктури розказали, чи можливо в Україні побудувати завод “Тесла”

Міністр інфраструктури України В.Омелян розповів про можливості появи в Україні підприємства «Тесла» в умовах дії закону про стимулювання ринку електрокарів.

Як нам повідомили в прес-службі відомства з посиланням на заяву глави міністерства, існування заводу з випуску електромобілів можливе в Україні за умов затвердження відповідного законопроекту, а також п’ятнадцятирічної стратегії розвитку ринкового спрямування цього виду транспорту в нашій країні.

Україна має на меті, щоб фабрика компанії «Тесла» була розміщена і на українській території, щоб країна мала власне виробництво електрокарів – як для своїх громадян, так і для експорту на ринки Європи.

У той же час, сьогодні влада не може вести переговори, оскільки парламент ще не затвердив відповідний закон. А також стратегію розвитку ринку, зазначили у відомстві.

Технологія виробництва на заводі, який Україна хоче будувати після вирішення вищевказаних питань, передбачає виробництво електромобілів «Тесла», виготовлення для цього виду транспорту літій-іонних акумуляторів, налагодження літієвого видобутку та інші технологічні складові процесу. Після складання предметної документації українська сторона зможе вести з інвестором переговорний процес. Це може статися вже в поточному році, послалися на В.Омеляна представники відомства.