В Сан-Хосе працюють безпілотники від Bosch і Daimler

В липні нинішнього року компанії Bosch і Daimler анонсували проект по запуску безпілотних таксі в Каліфорнії, який повинен стартувати в другій половині 2019 року. Тепер партнери підписали меморандум про взаєморозуміння з владою Сан-Хосе. Саме в цьому місті і буде розгорнуто пробний проект (зауважимо, не перший у своєму роді).

Управляти пробним сервісом доручено підрозділу Daimler Mobility Services. Машини з пасажирами повинні рухатися повністю автономно, але для підстраховки в кожній буде присутній водій. Оскільки це лише експеримент, людина буде спостерігати за діями автоматики. Послуга безпілотних таксі спочатку буде доступна лише обмеженому колу осіб. Вони повинні користуватися мобільним додатком з «інтелектуальним об’єднанням служб мобільності, таких як каршерінг (car2go), сервіс пошуку перевізників (mytaxi) і підбору оптимального маршруту (moovel)».

Викликані зі смартфона безпілотники будуть курсувати в транспортному коридорі Сан-Карлос – Стівенс-Крік між центром міста і західною частиною Сан-Хосе. Паралельна новина: інший спільний проект – об’єднана компанія мобільності Даймлера і BMW Group буде створена на початку 2019 року. Раніше партнери мали намір встигнути до кінця 2018-го, але не вийшло. Схвалення від Єврокомісії отримано, проте ще йдуть переговори з антимонопольними органами США – пояснює Daimler. «Пілотний проект, який ми спільно запускаємо, дозволяє вивчити, як безпілотні автомобілі можуть нам допомогти привести наші можливості у відповідність із запитами мобільності майбутнього», – витіювато прокоментував Сем Ліккардо, мер Сан-Хосе. Відповідно, поки в задачу Боша та Даймлера входить з’ясування досвідченим шляхом, як оптимальніше всього інтегрувати безпілотники в загальну транспортну систему. Ну а в перспективі подібний сервіс може стати платним, як це вже зробили Lyft і Aptiv, а також Waymo.