В Шотландії випадково знайшли колекцію рідкісних авто

У шотландському графстві Піблсшір група фотографів виявила рідкісні екземпляри позашляховиків Land Rover, як вважалися втраченими. Автомобілі зберігалися на складі, розташованому на території приватного володіння. Крім цих машин, їм також вдалося знайти експериментальний аеродромний автомобіль з двигуном Rolls-Royce V12.

Однією з найцінніших знахідок став ранній екземпляр військового Land Rover Series IIA Lightweight. Такий позашляховик випускався для потреб армії починаючи з 11 листопада 1968 року. Всього «полегшених» машин, не призначених для експлуатації на дорогах загального користування, було випущено 1500-2000 штук. Другою знахідкою став Land Rover Defender 110, перероблений в автопідйомник з люлькою. Згідно з документами, це тестовий мул позашляховика, на якому, ймовірно, перевіряли можливості конверсії моделі і міцність шасі для виконання різних завдань.

Останнім знайденим автомобілем став аеродромний тягач SRV1. Експериментальну машину для груп наземного обслуговування оснащували двигунами Rolls-Royce Meteor. Такі агрегати встановлювали на британські танки аж до 1964 року. На SRV1 27-літровий агрегат міг видавати 608 сил і 1966 Нм моменту.