В SUBARU вимушені повністю замінити відкликані авто

Повнорозмірний кросовер Subaru Ascent, що на початку літа надійшов у продаж в США, став хітом марки і перевершив продаж Legacy. Однак перший успіх був злегка затьмарений відзивною кампанією.

В Subaru також зробили ставку на кросовер і не прогадали. На ринку штатів він в короткий період став чи не бестселером, оскільки за 2018 рік до поточного моменту в дилерську мережу Subaru USA було доставлено 6486 примірників Subaru Ascent, з них 4589 в липні. Це при тому, що перші машини в Новому Світі з’явилися тільки на початку червня. І в цій бочці меду не обійшлося без ложки дьогтю.

У період з 13 по 21 липня 2018 року на заводі Subaru в штаті Індіана виготовили 293 Ascent, що мають проблеми зі зварювальними швами на центральній стійці через неправильну настройку зварювальних роботів на підприємстві. Це, в свою чергу, може знизити жорсткість кузова і збільшити ризик травм або загрози життю при зіткненні.

Фахівці Subaru, що займаються контролем готової продукції, виявили проблему з відсутністю точкових швів на центральній стійці 21 липня, і 26 липня стартувала кампанія відкликання. На щастя, лише 9 з 293 проблемних машин знайшли своїх покупців. Решта ж все ще знаходяться у дилерів або ще в дорозі до них. Subaru заявляє про неможливість фізичного усунення цієї проблеми, і тому 9 осіб отримають повністю нові автомобілі найближчим часом. Решта ж позашляховики будуть вилучені з продажу і проінспектовані представниками марки. Найімовірніше, що в подальшому їх утилізують.

Національне управління безпекою на трасах США (The National Highway Traffic Safety Administration) заявляє про те, що за цей час жоден з автомобілів, що відкликаються Ascent не був у ДТП. Subaru Ascent – 8-місний кросовер, «спадкоємець» моделі Tribeca, що дебютував в кінці минулого року. Силова установка – 4-циліндровий 2,4-літровий турбо-мотор потужністю 260 сил, піковий крутний момент – 376 Нм. На інших ринках він поки що не представлений.