Вчені винайшли «вічні» автомобільні шини (Фото)

Американські вчені з Національного управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) створили металеві шини, які не пробиваються. На таких шинах всюдиходи зможуть їздити по Марсу. Зрозуміло, їх можна використовувати і на Землі в позашляховиках.

Нова шина виготовлена ​​зі спеціального титанового і нікелевого сплаву. Нікель і титан – це гнучкі, а не крихкі метали. Їх атомна структура має здатність відновлювати свою первинну форму. Цю їх здатність і використовували американські вчені.

Роботи над металевими шинами в NASA ведуться вже давно. Такі покришки дуже необхідні космічним всюдиходам, які вчені відправляють на Місяць і Марс.

Все почалося з пружинних шин. Колись вони вважалися перспективними для використання на космічних всюдиходах. Однак, потім з’ясувалося, що пружинні шини не витримують велику вагу, і деформуються. В результаті американці відмовилися від них, переключившись на розробку металевих виробів.

Металеві шини вже випробовують на позашляховиках, а також в спеціальній лабораторії NASA. Першими тестами вчені залишилися задоволені. Коли-небудь такі шини будуть використовувати і на звичайному земному транспорті, незважаючи на те, що їх виробляти дорожче і складніше.