Відоме видання знизило рейтинг зразу шести моделей

Авторитет видання Consumer Reports (CR) в США дуже сильний. Адже оцінка, поставлена ​​журналом певної моделі, впливає не тільки на рішення рядового споживача про покупку, але і на курс акцій автовиробника, його репутацію і так далі.

За підсумками останнього опитування власників (з липня по вересень 2018 го їм розсилали онлайн-анкету) CR виключив з числа рекомендованих кросовери Acura RDX і Volkswagen Tiguan, сімейство BMW п’ятої серії, близнюків Chrysler 300 і Dodge Charger, а також седан Tesla Model 3.

Зниження електрокара Тесли викликало серед американців найбільший резонанс, хоча CR пред’являє претензії до Моделі 3 не вперше. Дані анкетування виявили «численні проблеми»: низька якість забарвлення і обробки, в задньому склі на морозі утворюються тріщини, єдиний сенсорний дисплей глючить, реагуючи на фантомні натискання і збільшуючи гучність до максимуму.

«Надійність залишається слабким місцем Тесли», – констатує CR. «У більшості випадків проблеми з надійністю знижують задоволеність власників, але коли у моделі є захоплені шанувальники, як у Тесли, вони не звертають уваги на недоліки, – говорить старший директор Джейк Фішер. – Ми бачили це і на інших автомобілях, таких як Jeep Wrangler і Chevrolet Corvette ».

Компанія Ілона Маска відреагувала негайно. «Ми дуже серйозно ставимося до відгуків наших клієнтів і швидко впроваджуємо поліпшення кожен раз, коли чуємо про проблеми, – йдеться в заяві. – Переважна більшість недоліків вже усунута шляхом поліпшення конструкції і технологій виробництва. Ми спостерігаємо значний прогрес за своїми польовими даними ».

Tesla зазвичай виправляє помилки за допомогою оновлення софту «по повітрю», і в разі з гальмами (CR виявив у Моделі 3 занадто довгий гальмівний шлях в 46,3 м) це допомогло. Але, наприклад, тріщини в склі таким способом не переможеш. Проте фанати не сумніваються – Model 3 відновить рекомендаційний статус. Acura RDX розжалувана через збої електроніки і, зокрема, навігації. Практично такі ж питання до «п’ятірки» BMW, до того ж центральний екран гасне, безключевий доступ не спрацьовує.