Віялові форсунки омивача лобового скла

Це нововведення користується великою популярністю. Форсунки веерного типу для лобових стекол легкових автомобілів має стільки достоїнств, що велика кількість водіїв змінює на них штатні конструкції без всяких сумнівів.

зміст:

 1. переваги систем
 2. негативні моменти
 3. Правила установки
 4. Правила вибору

переваги систем

Віялові конструкції омивача лобового скла відрізняються наступними перевагами:

 • вони розбризкують омиває рідина по поверхні рівномірно;рівномірно
 • за допомогою таких конструкцій налетіла бруд усувається значно швидше;
 • істотно знижується ймовірність пошкодження лобових стекол подряпинами.

негативні моменти

Вони все-таки є. 
Під час роботи омивача знижується оглядовість, так як рідина покриває велику частину стекол за мінімальний час. Зростає небезпека виникнення аварійних ситуацій. 
У комплект входить тільки одна форсунка. Так що слід дозаказать елемент, щоб здійснити заміну відразу двох. 
В нижніх лівій і правій частинах залишаються ненамоченние скляні ділянки у вигляді трикутників, змочується тільки права верхня частина. 
В процесі роботи на капотной кришці залишається значний слід.

Правила установки

форсунки

Щоб замінити штатні жиклери віяловими ФОРСУНОЧНАЯ системами, доведеться придбати:

комплект системи

 • комплект системи;
 • трійник;
 • шланги для підведення рідини;
 • клапанний пристрій зворотного типу.

Клапан не допускатиме стікання омивательной рідини в бак, забезпечить сталий тиск у всій системі. Повітря в трубці накопичуватися не буде. Рідина не зможе опускатися нижче клапана, і при включенні насоса відразу буде надходити на скло. 
Трубки систем омивання не надто надійні, при експлуатації стають менш еластичними, знаходять твердість. Для заміни рекомендується купити шланги акваріумні, які можна знайти в зоологічних магазинах. Вони відмінно протистоять зношування, можуть працювати навіть при зниженому температурному режимі.

форсунки з підігрівом
Найкраще, якщо для суворої зими встановлено омивач з підігрівом. Заморожену систему привести в робочий стан складно. Ще варіант для зими – підігрів омиваючої рідини прямо в бачку.

підігрів бачка омивача
Всі роботи по установці віялових форсунок виконуються в певній послідовності. 
Для початку, якщо є необхідність, слід демонтувати капотную оббивку, зняти всі пластикові пістони, використовуючи викрутку. З правої і лівої частини будуть буфера з поролонового матеріалу, закріплення за допомогою двостороннього скотча – їх необхідно акуратно зняти. Від’єднавши накладки пластмасових деталей, що йдуть під скло переднього огляду, слід зняти трубки, що подають рідину. Тепер настала черга демонтажу форсунок, які фіксуються пластиковими тримачами. Для раціоналізації робочих процесів на віялові форсунки кріпимо підводять шланги.

кріпимо підводять шланги

Розкладаємо в ряд клапана, шланги приєднуємо до трійника, трубку опускаємо в помпу, що подає воду. Нові форсунки кріпимо на штатні точки, при необхідності виконуємо обробку моделі напилком. 
Установка закінчується регулюванням нової системи омивання скла. Це необхідно для того, щоб під час роботи форсунки охоплювали максимальний простір.

охоплюють максимальний простір

Правила вибору

Зацікавившись таким варіантом тюнінгу, будь-який водій прагне придбати систему віялових форсунок. До покупки слід готуватися завчасно, щоб не зазнати розчарувань.

ліва розпорошує погано

У продажу сьогодні вироби продаються великим асортиментом, і кожне призначається для певної марки машини. Простіше кажучи, для популярної іномарки відшукати форсунки не складе труднощів, а ось для старенького автомобіля вітчизняного виробництва доведеться побігати, відчуваючи певні труднощі в пошуках. 
Є і універсальні варіанти віялових форсункових систем, які можна встановлювати на будь-яких автомобілях. Щоб придбання виявилося успішним, необхідно уточнити, які машини виробник комплектує даними практичними пристроями.

правильне розпорошення
Виходить, що встановити своїми силами форсунки веерного типу можливо. Якщо уважно вивчити послідовність дій і придбати правильні жиклери, то все можна виконати без залучення фахівців.