Влада Токіо заборонить продаж нових авто на бензині і дизелі з 2030 року

Автомобілі з класичними ДВЗ планується вивести з обороту в столиці Країни Вранішнього сонця.

Влада Токіо має намір до середини 2030 років ввести заборону на продаж автомобілів, оснащених бензиновими і дизельними агрегатами. Як повідомила в середу газета Nikkei, таку мету поставила на засіданні столичного уряду губернатор Юріко Коїке.

Як повідомив телеканал NHK, «зелена» реформа потрібна для поліпшення екологічної ситуації. За словами прем’єр-міністра Японії Есіхіде, потрібно значне скорочення викидів вуглекислого та інших парникових газів в атмосферу до 2050 року.

У разі реалізації наміченої стратегії, вже через 15-20 років в столиці Японії будуть продаватися виключно електрифіковані моделі, в тому числі гібридні. Автокомпанії повинні нарощувати частку таких машин, відмовляючись від класичних моделей з ДВЗ.

Тим часом, як відзначає Nikkei, політика Токіо може створити проблеми для виробників компактних автомобілів, які не інвестували в розвиток технологій електродвигунів. Так, наприклад, всі ключові моделі компанії Daihatsu Motor, що займає в Японії четверту за величиною частку внутрішнього ринку, мають виключно бензинові двигуни.