Власники Tesla зіткнулись з підвищенням цін на зарядку

Минулого тижня Ілон Маск оголосив про припинення реферальної програми з 1 лютого 2019 року, в рамках якої власники електрокарів Tesla отримували можливість безкоштовної зарядки свого авто від мережі станцій Supercharger протягом шести місяців, а також анонсував скорочення 7% співробітників.

Одноночасно компанія різко підвищила вартість зарядки на фірмових станціях Supercharger, повідомляє itc.ua. Тепер власники електромобілів змушені платити за спожиті кВт⋅ч, або за час використання Supercharger на тих ринках, де заборонені прямі продажі електроенергії.

Tesla відходить від цінової політики на рівні регіонів і впроваджує ціноутворення для кожної окремої станції, щоб отримати комплексні ціни, засновані на тарифах на електроенергію та потребах місцевих жителів. В кінцевому підсумку це призвело до істотного зростання цін на більшості ринків.

У минулому році Tesla вже підвищувала вартість зарядки на станціях Supercharger на території США. У деяких місцях ціна зросла майже вдвічі, хоча в більшості регіонів зростання склало 20-40%. На цей раз чергове підвищення вартості зарядки спостерігається не тільки в США, але і у всьому світі. Якщо раніше ціни встановлювалися для кожного штату або регіону, то тепер для кожної станції Supercharger. Наприклад, в Каліфорнії зарядити автомобіль Tesla вже обійдеться в $ 0,32-0,36 за кВт · год (раніше – $ 0,26). У Європі ситуація аналогічна. У своїй заяві Tesla стверджує, що ніколи не вважала зарядні станції Supercharger джерелом прибутку, а весь дохід від них йде на розширення мережі зарядок. «Ми коригуємо тарифи, щоб краще відображати різницю в місцевих витратах на електроенергію і використання майданчиків. У міру зростання нашої мережі зарядок ми продовжуємо відкривати нові станції Supercharger, щоб водії могли проїжджати великі відстані з мінімальними витратами на бензин і нульовими викидами », – заявили в прес-службі Tesla. На даний момент Tesla володіє 1 422 зарядними станціями Supercharger (12 011 стійок) по всьому світу, і в поточному році їх кількість повинна подвоїтися. Про будівництво станцій Supercharger в Україні поки нових новин немає.