Водіїв хочуть змусити проходити ще один тест

Гостре та хронічне недосипання таке ж небезпечне для водія, як і похмілля чи їзда напідпитку. Це взяли на озброєння британські вчені та виявили у крові людини “маркери”, які розповідають і про такий стан.

Про це йдеться на сайті MedicalNewsToday, пише ТСН.

Дослідники із центру сну при Університеті Суррея використовували алгоритм машинного навчання для визначення підмножини із 68 генів, щоб виявити з точністю у 92% чи достатньо спить людина.

Для експерименту запросили групу молодих людей, які почергово тиждень спали понад 8 годин та менше ніж 6 годин. Під час дослідження вчені перевіряли стан за різною кількістю біомаркерів – від 9 до 74.

Виявилось, що гостру нестачу сну уж зараз можна виявити із точністю 92%. Але от хронічне недосипання перевірити трохи складніше – під час експериментів точність правильних розрахунків склала 52%. Розумна точність класифікації хронічного недостатку сну може бути досягнута тільки шляхом порівняння крові однієї і тієї ж людини в різних країнах.

Дослідження будуть використовувати, щоб розробити досконалий тест на перевірку хронічного та гострого недосипання у водіїв.