Воєнний стан і авто на єврономерах обвалили ринок нових машин

Запровадження воєнного стану і нестабільна політична обстановка в Україні поряд з ситуацією навколо так званих євроблях істотно похитнули ринок нових авто. Про це говорять практично всі дилери та імпортери.

Як показало невелике опитування продавців нових авто і керівників трейд-ін майданчиків, і без того «мертвий» грудень в перші ж дні дав зрозуміти, що підсумки продажів за місяць можуть виявитися одними з найгірших за останні роки. Вони пов’язують це з воєнним станом і переляком клієнтів, які вирішили відкласти покупку.

Втім, і листопад вже налякав учасників ринку, оскільки результати продажів вийшли гірші, ніж в листопаді 2017 року, який був і так не найкращим. Провал в листопаді продавці пов’язують з авто на єврономерах, мовляв, багато хто чекав, що зробить уряд. А він, нагадаємо, досить несподівано прийняв закони про легалізацію євроблях шляхом пільгової розмитнення в перші 3 місяці.

Так, за даними асоціації «Укравтопром», реєстрації нових авто в Україні знизилися на 4%, до 7,3 тис. шт. Всього ж з початку року в Україні свої перші реєстраційні номери отримали 74,8 тис. нових легкових автомобілів, що на 2% більше ніж за аналогічний період минулого року. Але якщо Грудень буде гірше торішнього місяця, не виключено, що 2018 й рік виявиться ще гірше 2017-го, хоча імпортери припускали, що хоча б в цьому році ринок нарешті почне зростати, а не стагнувати …