Volkswagen змушений відкликати з Європи електрокари

Переживання з приводу «дизельгейту» і «підкручених викидів» ще свіжі в пам’яті, а концерну Volkswagen загрожує свого роду «електрогейт». На щастя, значно меншого масштабу. На цей раз автогігант нікого не обманював, а постраждав від недбайливого постачальника компонентів. Але це не знімає гостроти проблеми, яка може вилитися в відгук 124 000 батарейних моделей групи в Європі (термін і порядок відкликання зараз обговорюється).

Як з’ясувалося, в їх бортовому зарядному пристрої міститься канцерогенний важкий метал – кадмій. Група повідомила, що в документах від постачальника, що відносяться до нещасливого компоненту, немає згадки про кадмій. Однак, відповідно до внутрішнього розслідування, деталь з токсичним металом протягом шести років йшла на конвеєри. Минулого місяця група Volkswagen направила до Федерального управління автомобільного транспорту (KBA) лист, в якому розповіла про знахідку: у зарядному пристрої, що встановлюється на електромобілі та гібриди концерну, містилося по 0,008 г кадмію. Небезпеки для власників він не представляє, оскільки знаходиться в деталі, яка прихована в міцному корпусі зарядника.

Але цей хімічний елемент може привести до забруднення навколишнього середовища або збитку для здоров’я при некоректній утилізації машини. Як тільки елемент був виявлений, концерн зупинив випуск всіх батарейних машин, замінив постачальника деталі і відновив випуск з аналогічним вузлом вже без кадмію. Тепер KBA, як передає видання Wirtschafts Woche, наполягає, щоб VW відкликав вже зібрані легковика з цією деталлю і провів на них аналогічну заміну.