Volvo готує електричний кросовер на платформі Geely

Наступний електромобіль Volvo буде побудований разом з китайською компанією Geely. Робота над його створенням вже почалася.

Нещодавно шведський автогігант Volvo приступив до серійного виробництва XC40 Recharge P8, свого першого електромобіля. І тепер він готує до виходу другу електричну модель під назвою Volvo XC20. В її основу може лягти платформа, розроблена китайською компанією Geely.

Про те, що Volvo візьме на озброєння нову електричну архітектуру Geely SEA, в своєму інтерв’ю Auto Express заявив президент і генеральний директор шведського автовиробника Хокан Самуельсон (Hakan Samuelsson). Вона буде використовуватися для компактного автомобіля і, за словами глави Volvo, це практичне і розумне рішення, яке дозволить уникнути великих витрат на виробництво.

Керівник Volvo заявив, що модель на платформі Geely SEA буде преміальною і повністю електричною. Він не став виключати, що це буде кросовер, зазначивши, що в майбутньому кросовери стануть не такими, як зараз. Та й сьогодні, за його словами, дорожній просвіт і прохідність вже йдуть на другий план.

Хоча Хокан Самуельсон не назвав точну модель, яка отримає «китайську» архітектуру, але немає сумнівів, що мова йде про Volvo XC20. Кросовер, який приєднається до електричного Volvo XC40, з’явиться на ринку до 2022 року.

Нагадаємо, платформа Geely SEA (Sustainable Experience Architecture), призначена спеціально для електромобілів, була представлена в кінці вересня. На її розробку у китайській автомобілебудівній компанії пішло чотири роки і 18 млрд юанів (близько 2,6 млрд доларів). Крім Volvo новою архітектурою зацікавилися ще вісім брендів, в тому числі Smart і Lynk & Co. Також Geely веде переговори і іншими марками. Платформа SEA дебютувала в прототипі електричного хетчбека Zero Concept від Lynk & Co, який надійде в серійне виробництво на початку наступного року.