Volvo XC40 збиратиметься на заводі в Луцяо

Мультибрендове підприємство в районі Луцяо (міський округ Тайджоу, Китай), що належить Geely, почало виробництво моделі Volvo XC40. Це другий майданчик для даного кросовера, після бельгійського Гента.

Паркетник, який в 2018-му став «автомобілем року в Європі», користується хорошим попитом в різних країнах, так що в Старому Світі його випуск довелося навіть нарощувати. Тепер пішов запуск на другому заводі, для задоволення запитів китайського ринку.

Крім того, «ефект масштабу» (випуск пліч-о-пліч ряду соплатформенником в великих обсягах) допоможе Volvo і Geely скоротити витрати. На заводі вже випускається кросовер Lynk & Co 01, тепер ще й XC40, а на початку 2020 го до них приєднається електричний фастбек Polestar 2. Нагадаємо: всі три моделі побудовані на платформі CMA, розробленої спільно Volvo і Geely.

Серійне виробництво XC40 в Генті стартувало в листопаді 2017 року, і на цей момент сукупні світові продажі моделі перевищили 100 000 штук. До кінця нинішнього року гамма варіантів XC40 повинна розширитися за рахунок повністю електричної версії.

XC40 продається з бензиновими і дизельними моторами потужністю від 150 до 249 сил, з переднім і повним приводом (всі версії – з восьмидіапазонним «автоматом»).