Названо найекономічніші кросовери в Україні

При виборі нового автомобіля, не останню роль відіграє фактор витрати палива. При цьому заявлені виробником дані часто дивують і на перевірку виявляються недостовірними. Такі цифри отримані на випробувальних стендах в лабораторних умовах і ніяк не пов’язані з реальними умовами експлуатації.

Mazda CX-5

Найкраще про реальний витраті палива автомобіля можуть розповісти його власники. Подібний рейтинг на основі опитувань автомобілістів склали фахівці аналітичного агентства “Автостат”. Онлайн-опитування автовласників проходив протягом десяти місяців з жовтня 2018 року по липень 2019 року. У дослідженні взяли участь 15 нових кросоверів. Варто зазначити, що для оцінки бралися модифікації машин з базовими моторами, які споживали найменше палива.

Toyota RAV4

Таким чином, опитування показало, що найбільш економічним кросовером сегмента SUV C є Mazda CX-5 , який набрав показник в 80,7 бала зі 100 можливих. Автомобіль пропонується з 2,0-літровим 150-сильним бензиновим мотором, який споживає 6,8 літра палива в змішаному європейському циклі при роботі з 6-ступінчастою АКПП. У місті витрата збільшується до 8,7 літра. Mazda CX-5 з мотором 2,5 літра витрачає приблизно на 1 літр більше бензину.

Subaru Forester

На другій сходинці опинилася Toyota RAV4 , яка доступна у дилерів з 2,0-літровим мотором потужністю 149 к.с. Агрегат працює в парі з безступінчатим варіатором CVT. Повнопривідна версія моделі витрачає в змішаному циклі 6,7 літра, а в міському – 8,2 літра. Ці цифри здаються власникам RAV4 «схожими на правду». В результаті японський кросовер отримав оцінку 68,3 бала.

Nissan Qashqai

Наступні два рядки посіли Subaru Forester і  Nissan Qashqai з 2,0-літровими атмосферними моторами. У Subaru 150-сильний бензиновий двигун поєднується з варіатором, так само як і 4-циліндровий рядний мотор Nissan потужністю 144 к.с. За паспортними даними Forester витрачає 7,2 літра бензину в змішаному циклі і 9 літрів – в міському. Qashqai показує приблизно такий же витрата палива (7,3 і 9,6 відповідно). На думку водіїв, в реальності ці дані правдиві тільки на 67,5%. Обидва кросовера отримали 67,5 бала зі 100 можливих.

Honda CR-V

Крім того, до першої п’ятірки потрапила Honda CR-V . Ця модель з повним приводом і з 2,0-літровим 150-сильним бензиновим мотором також має безступінчатий варіатор CVT. Кросовер споживає 7,5 літра в змішаному циклі і 9,8 літра – в місті. Опитування показало, що реально кросовер відповідає цим даним тільки на 65,8%. В результаті CR-V отримала оцінку в 65,8 бала.

Volkswagen Tiguan

На шостій сходинці опинився повнопривідний Volkswagen Tiguan c 1,4-літровим турбомотором і 7-ступінчастим “роботом”. За паспортними даними автомобіль споживає 6,8 літра в змішаному циклі і 8,8 літра – в міському. При реальній їзді малолітражний мотор вимагає багато енергії, тому витрачає набагато більше палива. Його власники виставили кросоверу тільки 65,7 бала.

Lifan X60

На сьомому місці – китайський кросовер Lifan X60 . З 1,8-літровим 128-сильним мотором і переднім приводом він витрачає 8,2 літра, але ця цифра не здається власникам достовірною. В результаті автомобіль отримав 64,2 бала зі 100 можливих. Восьму сходинку посів популярний KIA Sportage з витратою в 8,2 літра в змішаному циклі і 10,9 літра – в міському. Його оцінка – 63,1 бала. Кросовер приводиться в рух 2,0-літровим 150-сильним моторів в поєднанні з повним приводом.

KIA Sportage

Дев’ята сходинка дісталася Nissan X-Trail , який комплектується таким же 2,0-літровим 150-сильним агрегатом, як і Qashqai. У поєднанні з варіатором і олним приводом витрата кросовера заявлений в 7,5 літра в змішаному циклі і 9,4 літра – в міському. Однак його власники вважають, що автомобіль відповідає цим даним тільки на 62,8%.

Nissan X-Trail

Замикає ТОП-10 кросовер Mitsubishi Outlander , під капотом у якого розташований 2,0-літровий мотор потужністю 146 к.с. в поєднанні з безступінчатим варіатором CVT. У повноприводному виконанні модель витрачає 7,7 і 9,8 літра бензину в змішаному і міському ритмах відповідно. Однак опитані власники не вважають такі цифри правдивими, в результаті Outlander отримав оцінку тільки в 57,2 бала.

Mitsubishi Outlander