Ford припиняє випуск двох нових моделей

Компанія Ford продовжує впроваджувати в життя свою жорстку програму економії. Після повідомлень про намір закрити кілька заводів в Північній Америці, прийшли не дуже райдужні новини з Європи – Ford вирішив відмовитися від виробництва мінівенів C-Max і Grand C-Max.

Причина відмови від даних автомобілів досить проста – мінівени давно не витримують конкуренцію з кросоверами і позашляховиками, продажі регулярно падають, а їх вихід на пенсію прискорюють дедалі суворіші екологічні вимоги до транспортних засобів в Європі.

Як говориться в прес-релізі Ford, для підтримки даних моделей у відповідності з усіма сучасними нормами, потрібно дуже високий рівень інвестицій. Так що компанія вже вступила в переговори з виробничою радою з метою припинення випуску C-Max і Grand C-Max. Обидва компактних мінівени збираються на одному заводі в Саарлуи в Німеччині разом з Ford Focus. При цьому компанія разом зі скороченням моделей планує скоротити і 1600 з 6190 робітників заводу, прибравши таким чином одну з трьох змін. Більш того, наступними моделями, які повинні залишитися в історії, стануть S-Max і Galaxy, тоді як субкомпактний B-Max, який раніше збирався в Румунії, вже знято з виробництва.

З іншого боку, скорочення модельного ряду планується лише на деякий час, так як у Ford вже є план по заміні йдуть моделей на нові кросовери протягом найближчих декількох років.