Новим головою Renault став Тьєррі Боллоре

Рада директорів Renault, який зібрався вчора ввечері на екстрене засідання, вжив заходів у зв’язку з арештом Карлоса Гона. Компанія визнала його «тимчасово недієздатним», але зберегла за затриманим босом всі керівні пости.

Тимчасово виконуючим обов’язки гендиректора призначений Тьєррі Боллоре – друга людина в Renault, який вважався найбільш вірогідним наступником Гона. Фірма Mitsubishi формально належить Ніссану, тому повела себе в точності як материнська компанія. У день арешту Гон був «оперативно видалений» з посади голови ради директорів Mitsu.

Командувати «діамантами» поодинці Осаму Масуко не звикати. Протягом перехідного періоду (скільки він триватиме, ніхто не знає) правлінням Renault керуватиме незалежний директор Філіп Лагайет. Він повинен регулярно збирати раду, щоб захищати інтереси компанії і стійкість альянсу. Заодно реношникі вирішили звернутися з проханням до Ніссану, щоб той «на основі принципів прозорості, довіри і взаємної поваги, викладених у Хартії альянсу» надав всю наявну в його розпорядженні інформацію, пов’язану з внутрішнім розслідуванням щодо Гона.

Пост гендиректора Ніссана Карлос Гон в лютому 2017 передав Хірото Саікаве, який прийшов в Nissan через місяць після закінчення Токійського університету в 1977-му. Тобто 41 рік з 65 років життя Хірото присвятив Ніссану. «Крім жалю я відчуваю велике розчарування, зневіру, відчай, обурення і образу», – сказав Саікава про арешт Гона.