Системи спостереження за автомобілем

В сучасний час питання збереження особистого авто від посягань на нього сторонніх осіб є першорядним. Ні для кого не секрет, що розшукати викрадену машину не так вже й легко, навіть якщо звернутися в поліцію по гарячих слідах.

У нинішньому столітті новітніх технологій існує кілька варіантів можливості відстеження місцезнаходження транспортного засобу. У продажу є як найпростіші установки, так і багатофункціональні. З їх допомогою визначається не тільки місце розташування транспортного засобу, а й повідомлення координат у вигляді СМС.

GPS стеження

Все більшу популярність отримують GPS системи стеження. Ще пару років тому здійснення цих дій є було лише силовим структурам, то на сьогоднішній день можна організувати все приватно. Для цього всього лише потрібно придбати необхідну техніку. Спробуємо розібратися, що необхідно мати для того, щоб відстежувати місце розташування транспортного засобу.

GPS

Наведемо найпоширеніший варіант, який використовується останнім часом для системи стеження -встановлення GPS трекера і відстеження його через інтернет. Особливо актуально це стало тоді, коли на зміну звичайних стільникових телефонів прийшли смартфони і айфони. Саме на них встановлюється інтернет, скористатися якими можна в будь-яку хвилину.

айфон

Установка маячка GPS-трекер на власний автомобіль здійснюється за допомогою підключення до бортової мережі транспортного засобу. Функціонує прилад за рахунок живлення від цієї мережі досить тривалий час. Самі вдосконалені з них дозволяють не тільки передати координати знаходження авто, але і за допомогою СМС включити запалювання, наприклад, щоб прогріти двигун взимку.

сигналізація StarLine

Удосконалення захисної системи ключа – це та мета, яку успішно реалізовує система Старлайн. Ця система має найвищу ступінь захисту, яку розкрити дуже проблематично. Потрапити в машину, не володіючи даними ключем, просто неможливо. Це майже повністю виключає ймовірність викрадення. Ключу системи Старлайн присвоюється спеціальний діалоговий код.

StarLine

До переваг StarLine відносять:

  1. Наявність діалогового коду на 128 біт.
  2. Можливість запуску дистанційно.
  3. Несприйнятливість до перепадів температур. Працює при досить низьких температурах.
  4. Володіє протиударними властивостями.
  5. Енергетично малозатратен.контроль зв'язку

Найважливішим моментом, який притаманний StarLine, є можливість контролю зв’язку ключа. Тобто система здатна визначати відстані до ключа, тому відкрити її без брелока неможливо. Підібрати код практично неможливо, якщо фабричний кодовий набір був змінений.

Відключення супутникової сигналізації

Для того, щоб відключити StarLine, необхідно знати персональний кодовий набір. За допомогою даного коду можна відключити блокує систему, не відключаючи сигналізацію.

брелок

Для цього необхідно виконати наступні дії:

  • За допомогою ключа відчиняються двері.
  • У період 20 секунд необхідно завести машину і натиснути кнопку сервісу таку кількість разів, щоб відповідало першій цифрі коду. Дуже важливо, що при цьому двері були постійно відкритою.
  • Далі вимикаємо запалювання.

У тому випадку якщо кодовий набір складається з декількох цифр, то дану процедуру повторюють для кожної наступної цифри окремо. У тому випадку, коли все зроблено в вірною послідовності, то після вдалої розблокування повинні послідувати два спалахи світлового сигналу.

Таким способом зняти блокування можна в безвихідній ситуації. Але цим способом можуть скористатися і викрадачі. Тому заводський кодовий набір слід відразу замінити.

Чи можна обдурити GPS-трекер

Незважаючи на всі доводи надійності супутникової системи стеження, обдурити все-таки її можна. Одним з варіантів обману є висновок її з ладу. Досягти цього можна, якщо на пристрій подати високу напругу. Наступний спосіб – це накрити передавач алюмінієвої перегородкою, наприклад, фольгою.

накрити фольгою

Є і більш хитрі способи. Деякі умільці за допомогою технічних пристосувань можуть глушити сигнали передавачів.