Як зробити, щоби комахи не прилипали до лобового скла

6

Комахи, розмазані по лобовому склу, не така вже й дрібниця. Навіть після своєї загибелі літаючі тварі здатні доставляти незручності автомобілістам. Ті, хто їздять у вечірній час по заміських трасах, відмінно знають, у що перетворюється передня частина автомобіля.

Різні літаючі створення зі стуком і хрускотом зустрічаються з “лобовиком”, а, висихаючи, відмиваються дуже тяжко. Під час дощу їхні останки розмазуються склоочисниками, залишаючи ненависні розводи. А якщо їх багато, то можна говорити про погіршення оглядовості і загрозу безпеці руху.

Тема боротьби з комахами піднімається на багатьох автомобільних форумах. Частенько радять встановити дефлектор капота, відомий як “мухобійка” – він направляє потік повітря вгору і за легендою повинен допомагати відносити мошок, комарів та іншу нечисть подалі від лобового скла. Але є вони не на всі моделях автомобілів, та й не кожен власник погодиться повісити на капот подібну “прикрасу”.

Зрештою, навіть без нього можна повернути огляд і естетичний вигляд. Деякі досвідчені автомобілісти перед поїздкою радять натерти скло якимось складом з антибліковим або антидощовим, тобто, водовідштовхувальним призначенням. Як правило, це спрацьовує, хоча в окремих випадках користувачі скаржаться на брак. З огляду на різноманіття складів, рекомендуємо почитати відгуки про конкретну модель, щоб не витратити гроші даремно.

Є варіанти дорожчі, наприклад, хімія-нанопокриття. Ось витяг з опису до одного препарату вітчизняного виробництва: “Вода, скочуючись з поверхні автоскла, перешкоджає скупченню пилу, бруду і останків мошок. Підвищує термін експлуатації скла і двірників. Ефект самоочищення видно вже на швидкості від 20 км/год. Має тривалий термін дії (до шести місяців з часу нанесення або 20 тис. км пробігу). Має противідблискуючі властивості”. Цей і йому подібні склади годяться на роль боротьби з комахами – утворюють найтоншу плівку, що дозволяє без труднощів змивати їх останки зі скла. Втім, це лише половина (а, може, і зовсім третина) справи. Важливо, щоб в бачку для омиваючої рідини була не звичайна вода, від якої користі небагато, і не зимова “незамерзайка”, а саме миючий склад, який видаляє жир і все те, що характерно для теплого періоду.

Один з варіантів – концентрат для розведення з водою в певній пропорції, або шампунь, який також змішують з водою.

Двірники та правильна робота з ними – ще один аспект в успішній боротьбі з комахами. Бажано, щоб склоочисники були не старі і працездатні, а не ті, що розмазують вологу по склу, але не видаляють її. Бризкайте на скло “хімією” і включайте двірники, коли “тіло” літаючої комахи ще можна змити, а не через кілька днів, коли треба їхати на мийку.

Затягувати з видаленням висохлих слідів не варто. Якщо ви перебуваєте за містом і поблизу немає мийки, то можна зробити все самому. Для очищення кузову іноді радять WD-40, але використовувати знамениту “хімію” у випадку зі склом не рекомендується – вона досить масляниста і відмити її буде непросто.